SHAPE Wellness Club Odżywianie Jak być zdrową i szczęśliwą mamą?

Jak być zdrową i szczęśliwą mamą?

“Bo MAMA brzmi dumnie! Jak być zdrową i szczęśliwą dla siebie oraz swojej pociechy?”

Witaj. Być może jesteś już mamą, tak jak ja 🙂

Ale być może zostaniesz ją za chwilę, bo spodziewasz się w niedługim czasie „małego Skarbu – jakim jest dziecko”

Rodzina jest dla mnie całym światem, fundamentem życia, moich marzeń, celów.

To właśnie moje dzieci są dla mnie „MOTOREM NAPĘDOWYM” do działania.

 

Czy jednak, kiedy siedzę w domu przygnębiona, zmęczona, nie czuję się atrakcyjnie — jestem wówczas szczęśliwa???

Absolutnie NIE.

SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWA KOBIETA = spełniona, mająca czas także dla siebie, na swoje hobby, czująca się atrakcyjnie.

Nie wiem Kochane jak u Was.

Ale osobiście miałam w życiu taki moment, kiedy oddałam się życiu rodzinnemu.

Zrobiłabym wszystko dla Wszystkich, ale ZAPOMNIAŁAM O SOBIE 🙁

 

I tutaj, nastąpił u mnie punkt zwrotny…

… moment kiedy zdecydowałam, że CZAS ZADBAĆ O SIEBIE!

 

Dlaczego jest to tak istotne i warto o siebie, droga mamo, dbać?

Skorzystasz bowiem na tym nie tylko ty, ale i twoje dziecko!

 

Mam dla Was

5 idealnych sposobów dla każdej dbającej o siebie mamy:

1. Znajdź czas dla siebie i swoich pasji

Równowaga dotyczy niemalże każdej sfery. Jej zachowanie pozwala nam zdrowo żyć i mieć siłę by spełniać nie tylko swoje potrzeby, ale i potrzeby naszych bliskich. Jeśli zatem czujesz, że obowiązki domowe i macierzyństwo stały się dla ciebie jedynym obszarem funkcjonowania oraz – co ważne – masz poczucie, że zatraciłaś w tym część siebie, zrób sobie mały urlop! To naprawdę nie musi być wiele. Godzina spaceru, krótki trening, wyjście do kina, a może wizyta u fryzjera? Pozwoli ci to oderwać się od frustracji, które nieuchronnie spotykają nas podczas zmagań z codziennością. Da ci to także szansę na przypomnienie sobie o własnych potrzebach – tak, one też są szalenie ważne!

2. Odpoczywaj

Dla każdego odpoczynek może oznaczać coś innego. Warto jednak znaleźć choć odrobinę czasu, gdy pozwolimy odetchnąć zarówno naszemu ciału, jak i głowie. Przede wszystkim dobrze jest postawić na sen, który jest podstawą regeneracji organizmu. Może nie musisz czasami spełniać wszystkich obowiązków „na wczoraj”? Może jutro będzie wystarczające, a dziś pozwolisz sobie położyć się do łóżka o godzinę wcześniej, niż zwykle? Daj sobie na to przyzwolenie, a zobaczysz, że siły, motywacja i chęć działania od razu nabiorą innej jakości.

3. Ćwicz

Sport wpływa niemalże na każdy aspekt naszego funkcjonowania. Po pierwsze, może być to czas, w którym się „resetujemy”. Każda mama wie, jak cenne są to chwile! Jest to moment, gdy problemy znikają, a my zatapiamy się w tym, co jest tu i teraz. Jeśli tego właśnie teraz potrzebujemy, znakomicie sprawdzi się bieganie. Po drugie, sprawne ciało pozwala lepiej sprostać codziennym obowiązkom. Regularne uprawianie sportu sprawia, że organizm szybciej się regeneruje i dłużej zachowuje młodość oraz zdrowie. Za dzieciakami często nie nadążysz, więc może warto zadbać o jak najlepszą formę już teraz.

4. Czas z dzieckiem spędzaj aktywnie

Wspólny, aktywny czas to korzyść nie tylko dla mamy, ale i dla malucha. Ćwiczenia, spacery, gry zespołowe to przede wszystkim ogromna frajda i budowanie dobrych relacji. Jest to jednak także wsparcie zdrowego rozwoju dziecka – fizycznego oraz poznawczego. Budować się może w nim wtedy przekonanie o tym, iż ruch jest ważny, potrzebny oraz jest elementem radosnej codzienności. Mama ma zatem zarówno poczucie dobrze spełnionego wychowawczego obowiązku, dobry humor, jak i wysportowane ciało!

5. Zdrowo się odżywiaj – wskazuj kierunek swoim pociechom

Nawyki żywieniowe w dużej mierze wynosi się z domu. To, jak jedzą rodzice, silnie oddziałuje na dietę dziecka. Z jednej strony, bardzo często maluchy po prostu jedzą to samo, co ich opiekunowie. Z drugiej, uczą się podobnych smaków oraz wartości, jakie mogą stać za jedzeniem. Wartości to w tym kontekście zarówno budowanie relacji, które umożliwiają wspólne posiłki, jak i wartości w postaci zdrowia – a można o nie dbać przy pomocy diety. Dostarczając zbilansowanej ilości tłuszczu, białka i węglowodanów, niezależnie od wieku, wspomożemy swoją energię i piękny wygląd. A wszystko po to, by móc w jeszcze zdrowszy i szczęśliwszy sposób zaangażować się w macierzyństwo!

 

Droga Mamo! Jeżeli jesteś gotowa?

Chcesz nawiązać ze mną współpracę? Otrzymać moje wsparcie, doświadczenie, wiedzę?

Napisz do mnie na priv lub uzupełnij formularz. Napisz mi o sobie, o swoich potrzebach.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post